Emarketingiem wspiera mnie:

Filmowanie dronem – nowoczesna specjalizacja branży fotograficznej

 

Branża fotograficzna prężnie się rozwija. Obecnie na polskim rynku działa coraz większa liczba fotografów wyspecjalizowanych w licznych odłamach branży. Wśród najpopularniejszych niezmiennie pozostaje fotografia dziecięca i ślubna, ale jak udało nam się zauważyć w ostatnich latach pojawił się również popyt na filmowanie dronem. Te małe, latające, bezzałogowe statki powietrzne zdaniem pracowników http://flydron.pl stanowią przyszłość branży fotograficznej. Gdzie tkwi ich fenomen? Dlaczego tak chętnie decydujemy się na korzystanie z usług filmowania dronami? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule!

 


Drony to dla nas nowość i odskocznia od klasyki


Jako świadome, cywilizowane społeczeństwo wciąż śledzimy nowinki technologiczne, które mają ogromny wpływ na nasze życie. Szukamy nowości i wyzwań, dlatego też filmowanie dronem również nie mogło umknąć naszej uwadze. Filmy i zdjęcia z lotu ptaka pozwalają nam zupełnie inaczej niż dotychczas interpretować branżę fotograficzną. Już teraz zauważono jak duży potencjał reklamowy i wizerunkowy mogą mieć bezzałogowe statki powietrzne.


W rozmowie ze specjalistą dowiedzieliśmy się, że filmowanie dronem to duże wyzwanie nawet dla wykwalifikowanych specjalistów, dlatego jeśli nosicie się z zamiarem korzystania z podobnych usług dowiedzcie się jak weryfikować potencjalnego usługodawcę.


Na początku należy dokładnie zapoznać się z ofertą firm specjalizujących się w filmowaniu dronem


Operowanie dronem nie należy do najłatwiejszych zadań. Modele wyższej jakości wymagają od fotografa dużego doświadczenia, kwalifikacji oraz poniekąd także zdolności manualnych. Przy tym wszystkim nie można oczywiście zapominać o wysokiej jakości finalnego produktu, czyli zdjęć lub też filmów.


Kolejna kwestia to również sprawdzenie dotychczasowych realizacji


Filmowanie dronem to wciąż młoda dziedzina fotografii i choć szybko się rozwija to rzetelnych usługodawców, którzy naprawdę mają wysokie kompetencje trudno znaleźć. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie a dokładniej sieć internetowa. Większość działających na polskim rynku firm posiada dziś własne strony internetowe, na których chętnie publikuje swoje dotychczasowe realizacje. To na ich podstawie można z łatwością ocenić czy usługodawca spełnia stawiane mu przez nas wymagania.

 


Konieczne jest także zweryfikowanie licencji fotografa


Używanie filmów i zdjęć z drona do celów komercyjnych posiada prawne obostrzenia. Pracując zawodowo z dronem fotograf powinien posiadać licencję na operatora bezzałogowego statku powietrznego. W przeciwnym razie jego praca jest nielegalna i podlega karze grzywny. Licencja UAVO jest przyznawana jednorazowo i bezterminowo.


Filmowanie dronem to idealna usługa kierowana również do przedsiębiorców. To właśnie, dzięki tej technologii obecnie produkuje się panoramy sferyczne, czyli popularne wirtualne spacery. Eksperci jednoznacznie twierdzą, że firmy inwestujący w panoramę 360 szybciej zyskują renomę w oczach potencjalnych klientów i odbiorców świadczonych usług. Niestety, wciąż nie wszyscy fotografowie posiadają ofertę produkcji panoram sferycznych w swojej ofercie, dlatego znalezienie prawdziwego fachowca może być nieco utrudnione.